Onze favoriete tips voor Caïro in Egypte

Als je op zoek bent naar een prachtige bestemming in het Midden-Oosten waar je naast schitterende oudheden ook nog wilt ontspannen moet je zeker eens naar Egypte gaan. Veel bezoekers slaan de hoofdstad Caïro over, maar tijdens ons bezoek in 2025 hebben we hier 3 dagen doorgebracht. Caïro is dan ook zeker de moeite waard, en in dit artikel geven we je onze favoriete tips voor jouw trip naar deze stad.

Caïro

Voordat we onze favoriete tips over Caïro gaan geven vertellen we je eerst iets over de stad. Caïro is de hoofdstad van Egypte en heeft ruim 20 miljoen inwoners. Caïro zelf heeft ongeveer 10 miljoen inwoners, maar samen met voorsteden zoals Gizeh en Shubra El-Kheima groeit het stedelijk gebied snel. Hiermee is het een van de grootste steden van Afrika én het Midden-Oosten. De stad ligt aan de oevers van de Nijl en vormt al eeuwenlang het politieke, economische en culturele hart van het land.

Door de omvang van de stad het bekend om haar levendige straten, druk verkeer en dynamische markten. Daarnaast heeft Caïro ook verschillende universiteiten, musea en historische moskeeën die getuigen van haar rijke verleden. De beste reistijd voor Caïro is doorgaans van oktober tot april, wanneer de temperaturen milder zijn (30 °C overdag). In de zomer kan het namelijk extreem heet worden met temperaturen boven de 40 °C.

Historisch gezien ontstond Caïro in de 10e eeuw onder de Fatimiden, maar het gebied was al duizenden jaren eerder bewoond door oude Egyptische beschavingen. Dankzij deze combinatie van moderne metropool en eeuwenoude geschiedenis is Caïro een zeer interessante stad om als toerist eens te bezoeken.

Bezienswaardigheden

Naast het feit dat Caïro de hoofdstad van Egypte is heeft de stad ook nog eens erg veel toeristische bezienswaardigheden. Wij hebben onze favoriete tips wat betreft de bezienswaardigheden voor Caïro voor je op een rijtje gezet.

Bezoek de piramides van Gizeh

De piramides van Gizeh zijn de bekendste bouwwerken van Egypte, en misschien zelfs wel ter wereld. Ze werden ruim 4.500 jaar geleden gebouwd als koningsgraven voor farao’s. De grootste is de Piramide van Cheops, gebouwd voor Farao Cheops, gevolgd door de Piramide van Chefren en de Piramide van Mykerinos. De piramides is het laatst overgebleven wereldwonder van de Oudheid en is uiteraard ook UNESCO-werelderfgoed.

Het hele terrein is erg groot en je kan hier naast genoemde piramides ook de Great Sphinx of Giza bezoeken. Bij de entree staan de prijzen goed aangegeven en voor €40 per persoon koop je een algemeen toegangskaartje (+/- €12,50) en een kaartje waarmee je toegang kan krijgen tot de Khufu Piramide. We zijn wel eerlijk dat het leuk is om een keer in de binnenkant van een piramide te zijn, maar dat er bar weinig te zien is.

De piramides van Gizeh zijn het hele jaar door geopend en je kan er van 7:00 uur tot 17:00 uur terecht. Let wel op dat je na 16:00 uur niet meer binnen wordt gelaten. Het kan er behoorlijk druk zijn, dus als je de drukte wilt ontlopen kan je het beste heel vroeg gaan of laat in de middag. In het verleden was het nog nodig om een gids te nemen, maar dit hoeft tegenwoordig niet meer. Er rijden pendelbussen over het terrein die verschillende routes afleggen. Hierdoor kan je je makkelijk verplaatsen. Tenslotte zijn er op het hele terrein voldoende winkeltjes en restaurants waar je iets kan eten of drinken of gebruik kan maken van een toilet.

Neem een kijkje bij de Saladin Citadel

Een van onze andere favoriete tips voor een bezoek aan Caïro is de Citadel van Saladin. Dit is een imposant middeleeuws fort op een heuvel gebouwd in de 12e eeuw door de beroemde islamitische heerser Saladin. Het fort was bedoeld om de stad te beschermen tegen kruisvaarders. Eeuwenlang was de Citadel van Saladin het regeringscentrum van Egypte en woonplaats van sultans en heersers. Binnen de muren van de citadel kan je verschillende paleizen, moskeeën en musea vinden. De meest indrukwekkende is de Moskee van Mohammed Ali. Deze moskee heeft een prachtige ligging, grote koepels en uitzicht over de stad. Vanaf dit punt heb je daarom ook een geweldig uitzicht over de stad.

De citadel is dagelijks geopend van 9:00 uur tot 16:00 uur in de winter en tot 17:00 uur in de zomer. De toegangsprijs voor buitenlandse toeristen is 550 Egyptische pond per persoon, dat is ongeveer €10. Een ticket kan je gewoon heel simpel bij de ingang kopen. Het terrein is vrij groot en heuvelachtig. Trek daarom lichte en comfortabele kleding aan. Je kan er makkelijk uren doorbrengen en het is een prachtige plek om foto’s te maken.

Maak een foodtour door Caïro met Bellies En-Route

De volgende van onze tips voor Caïro hebben we al eens eerder besproken in een uitgebreid artikel. Een absolute aanrader is het namelijk om een foodtour te gaan maken met Bellies En-Route. Dit bedrijf biedt foodtours aan door het centrum van Caïro. In 2016 hebben de dames Laila en Mia de stap gewaagd om dit bedrijf te beginnen. Ze bieden verschillende foodtours aan, maar ook cooking classes. De bekendste tour is de Downtown Caïro Food Tour.

Deze tour kost je $72 (+ 14% BTW) per persoon, dus ongeveer €70 en bestaat uit maximaal 7 personen. De tours zijn te boeken van zaterdag t/m donder. Op vrijdag is er maar een beperkte beschikbaarheid, maar met een beetje geluk kan je ook op vrijdag terecht. De foodtour neemt ongeveer 4 á 5 uur in beslag en je stopt in ieder geval bij meer dan 7 eet- en drinkgelegenheden in Caïro.

Dit alles gebeurt onder de leiding van een Engels sprekende gids en onbeperkt drinkwater. Bij de laatste stop krijg je ook nog een lekker drankje. Na afloop van de tour krijg je binnen 48 uur een overzicht toegestuurd met alle plekken die je bezocht hebt inclusief de bijbehorende gerechten. In oktober 2025 hebben wij deze tour zelf gedaan en we zijn meer dan 5 uur onderweg geweest. De gidsen waren zeer kundig en enorm vriendelijk en we hebben een erg gezellige en smaakvolle middag gehad.

Kijk je ogen uit in het Grand Egyptian Museum

Een van de beste tips voor een bezoek aan Caïro is sinds 4 november 2025 het Grand Egyptian Museum. Wij hadden in oktober 2025 het geluk om al voor de sluiting een bezoek te brengen aan dit imposante museum. Het museum ligt vlak bij de piramides van Gizeh dus een bezoek is goed te combineren. Je hebt er echt wel de tijd voor nodig, want het museum is in totaal meer dan 50 hectare groot en de collectie omvat meer dan 100.000 objecten. Hier valt ook de volledige grafvondst van Toetanchamon onder. Deze was eerder te zien in het Egyptisch Museum Caïro (EMC).

Het museum is dus enorm groot, en erg indrukwekkend. Bij binnenkomst in de centrale hal stuit je al direct op een aantal gigantische standbeelden, en ook verder in het museum kijk je je ogen uit. Als buitenlandse bezoeker betaal je 1.450 Egyptische Pond toegang, wat omgerekend ongeveer €25 is. Voor kinderen betaal je maar 730 Egyptische Pond, wat ongeveer €12,50 is.

Het museum is dagelijks geopend van 8:30 uur tot 19:00 uur, waarbij de verschillende ruimtes te bezichtigen zijn tussen 9:00 uur en 18:00 uur. Op zaterdag en woensdag is het museum zelfs geopend tot 22:00 uur en zijn de verschillende ruimtes tot 21:00 uur te bezoeken. Let er wel op dat tijdens de Ramadan de openingstijden wijzigen. In drukke periodes is het handig om vooraf al online tickets te bestellen via de officiële website van het Grand Egyptian Museum. Hiermee voorkom je teleurstelling aan de deur.

Ga souvenirs shoppen bij Khan El-Khalili

De laatste van onze tips voor jouw reis naar Caïro is een bezoek aan de Khan El-Khalili. De Khan El-Khalili is een van de beroemdste markten van het Midden-Oosten, in het historische hart van Caïro. Deze souk werd gesticht in de 14e eeuw en werd zodoende een belangrijk handelscentrum voor specerijen, stoffen, sieraden en handwerk uit heel Afrika en Azië. Tegenwoordig is het gebied een doolhof vol met drukke straatjes vol met kraampjes, winkeltjes, koffiehuizen en restaurants. Als je voor een goede prijs een souvenirtje wil scoren moet je dan ook zeker eens hier een kijkje nemen.

De Khan El-Khalili is dagelijks geopend van 9:00 uur in de ochtend tot laat in de avond (22:00 uur or later). Vanwege het gebed op vrijdag sluiten sommige winkels al eerder. De markt is uiteraard gratis toegankelijk, maar als je er eenmaal bent zullen de verkopers alles uit de kast halen om jouw geld in handen te krijgen. Veel van de verkopers zijn voor Nederlandse begrippen behoorlijk opdringerig dus houd daar rekening mee. Je kan er makkelijk 2 uur ronddwalen en er zijn voldoende plekken om nog iets te eten en drinken. Zeker een plek dus die de moeite waard is om te bezoeken.

Eten en drinken

Egypte staat in de wijde omtrek bekend vanwege het heerlijke eten en dat kunnen wij inmiddels bevestigen. Je kan overal heerlijk eten. We hebben tijdens ons verblijf in Caïro dan ook heel wat geproefd en onze favoriete tips wat betreft eten en drinken voor je op een rijtje gezet.

Heightopia Lounge bevindt zich op het dak van het Spire West Hotel in Giza. Vanaf het dakterras heb je een geweldig zicht op de piramides van Gizeh. Alleen dat is al reden genoeg om hier iets te gaan eten of drinken. Het personeel is niet opdringerig en zeer vriendelijk. Zeker een aanrader als je hier in de buurt bent.

Mazmazza is de perfecte plek om te lunchen wanneer je een bezoek brengt aan de piramides van Gizeh. Het restaurant ligt namelijk op het terrein zelf en je kan er dus makkelijk een tussenstop maken. Je kan er alles vinden van een broodje en een salade tot een uitgebreide maaltijd, allemaal op een moderne Egyptische manier bereid.

Fatatry El Hussein is een Egyptisch pannenkoekenrestaurant. Je gelooft het waarschijnlijk niet als je het leest, maar het is echt waar. Je vindt het in de Khan El-Khalili, de bekendste bazaar van Caïro. Ze verkopen er pannenkoeken die op Egyptische wijze zijn bereid. Er zijn zowel hartige als zoete varianten en buiten op het terras heb je een goed zicht op alles wat in de bazaar voorbij komt.

Borai is een plek die er aan de buitenkant misschien niet zo aantrekkelijk uit ziet. Toch is het absoluut een aanrader, want voor een klein bedrag kan je hier heerlijke taamiya eten. Deze Egyptische variant op een broodje falafel wordt niet gemaakt van kikkererwten, maar van gedroogde tuinbonen. De taamiya wordt hier vers bereid en voor je ogen gebakken, zeker dus de moeite om hier een broodje te nemen.

Wardet El Yemen Coffee is een goede plek om eens een Arabische koffie te proberen. Arabische koffie bevat maar een hele kleine hoeveelheid koffie en is dus heel licht. Je zou bijna denken dat je thee aan het drinken bent. Naast koffiebonen worden er verschillende kruiden toegevoegd en natuurlijk mag ook de suiker niet ontbreken. Dit piepkleine koffietentje aan een pleintje is een mooie plek om het eens te proberen.

El Sharbatly is een uitstekende plek als je iets frissers wil drinken dan koffie. In dit kleine zaakje kan je namelijk allerlei verschillende soorten sap en smoothies bestellen. De prijzen zijn er scherp en de keuze is enorm. De suikerriet sap behoort zeker tot een van onze favorieten en is heerlijk verfrissend op een hete dag in Caïro.

Abo Tarek is absoluut dé plek die je in Caïro moet bezoeken. Deze zaak is namelijk wereldberoemde vanwege de koshary. Dit is het nationale gerecht van Egypte dat bestaat uit gefrituurde rijst, pasta, vermicelli, bruine linzen met daarover pittige tomatensaus, kikkererwten en gefrituurde uien. Het restaurant is vernoemd naar de eigenaar die bekend staat als de koning van de koshary. Het restaurant telt verschillende verdiepingen waar overal iets te beleven valt. Je bent er zelfs niet eens veel geld kwijt want voor €1 heb je al een portie koshary.

Carlton Hotel is ook een plek die we bezochten tijdens de foodtour van Bellies En-Route. Dit hotel stamt al uit 1935 en ademt in alles nog altijd de sfeer van een prachtig klassiek hotel. Het ligt in het hart van het oude centrum van Caïro en heeft een uitstekend rooftop bar. In tegenstelling tot veel andere plaatsen in de hoofdstad kan je hier wel alcohol krijgen, mocht je trek hebben in een glas bier. Daarnaast heeft de rooftopbar enkele Egyptische klassiekers op het menu staan zoals hibiscusthee (karkade) met soda.

Bittersweet GEM is de laatste tips wat betreft eten en drinken die we je geven voor Caïro. Dit restaurant is speciaal bedoelde voor je bezoek aan het Grand Egyptian Museum. Het restaurant bevindt zich namelijk in het museum, waar het aanbod aan goed eten trouwens prima is. Wij hebben hier heerlijk gegeten, al ligt de prijs wel wat hoger. Het menu bevat naast enkele lokale specialiteiten ook uitstekende pizza’s en pasta’s.

Vervoer

Wat betreft het vervoer is de eerste stap om in Caïro te komen vanuit Nederland. Vanuit Schiphol zijn Transavia en Egyptair de enige aanbieders van directe vluchten naar de hoofdstad van Egypte. Waar Transavia echter maar 2 vluchten per week aanbiedt, vliegt Egyptair iedere dag naar Caïro vanuit Amsterdam. Het andere voordeel is dat de vlucht bij Egypt Air inclusief ruimbagage is, waar je hier bij Transavia nog extra voor moet betalen. De vlucht neemt ongeveer 4 1/2 uur in beslag en voor €420 per persoon kan je al een retourvlucht boeken.

Eenmaal in Caïro aangekomen adviseren we om zoveel mogelijk gebruik te maken van Uber. Middels deze app kan je veilig taxi’s boeken die je op iedere plek in de stad op kunnen komen halen en af kunnen zetten. De prijzen zijn erg goed en je krijgt op deze manier ook te maken met betrouwbare chauffeurs. Het is de makkelijkste en snelste manier om je door de stad te verplaatsen. Let wel goed op dat chauffeurs na het accepteren van de rit je vaak nog een berichtje sturen waarmee ze de prijs op willen drijven, maar trap hier niet in!

Accommodaties

Er zijn in Caïro talloze hotels te vinden waar je voor een kleine prijs kan zitten of waar je veel geld uit kan geven. Wij verbleven in Giza in het Spire West Hotel. Vanaf het dakterras hadden we bij het ontbijt een geweldig zicht op de piramides. De kames waren schoon en netjes, maar niet erg sfeervol. Voor ongeveer €50 hadden we hier een prima verblijf. In dezelfde prijscategorie kan je ook terecht bij goed aangeschreven hotels als Pyramids Spiritual Gate en The Pyramids Crypt Inn.

Als je wat meer luxe wilt en bereid bent om hier voor te betalen kan je voor €85 al een kamer huren bij het DAR Pyramids View Inn of het Crystal pyramid inn. Als je nog meer geld uit wil geven kan je zelfs voor €160 een kamer boeken in het Steigenberger Hotel El Tahrir Cairo.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.